Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
po–pá 8:00–17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Naplňte mě, prosím.
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Najdete u nás
Možnosti dopravy
 
Možnosti platby
  1. Úvod
  2. Speciální tiskové struny
  3. PVA – rozpustné ve vodě
  4. PVA filament Gembird natural 1,75 mm 1 kg

PVA filament Gembird natural 1,75 mm 1 kg

Barva: natural.Balení: 1kg cívka (asi 330 m).Průměr: 1,75 mm (±0,05 mm).Rozměry cívky: průměr 165 mm × výška 100 mm × středový otvor 40 mm. Hmotnost p... celý popis
Dostupnost
Skladem
1 199,00 Kč
990,91 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:3DP-PVA-01-NAT
EAN kód:8716309124041
Výrobce:Gembird
Balení:1kg cívka
Kompletní specifikace
Barva: natural.
Balení: 1kg cívka (asi 330 m).
Průměr: 1,75 mm (±0,05 mm).
Rozměry cívky: průměr 165 mm × výška 100 mm × středový otvor 40 mm. Hmotnost prázdné cívky asi 216 gr

Zbavte se otravných podpor jednoduše ponořením do vody!

PVA

je ve vodě rozpustný materiál, který je vhodný především pro tisk podpůrných konstrukcí na dvouextruderových tiskárnách. Skvěle se hodí pro tisk spolu s PLA, protože vyžaduje podobné tiskové teploty. Po dokončení tisku stačí celý objekt ponořit do vody, podpory z PVA se rozpustí a vyplaví.

Vlastnosti

Teplota skelného přechodu (měknutí): asi 30 °C
Tepelná odolnost: do 50 °C

PVA na vzduchu absorbuje vlhkost a degraduje, proto je potřeba jej uchovávat v uzavřeném obalu ve velmi suchých prostorech.

Tipy k tisku

Materiál má velmi dobrou přilnavost k většině povrchů. Je možné jej tisknout na čisté sklo, kaptonovou pásku, magnetické podložky nebo PEI v různých podobách.
Pokud se plast při tisku odlepuje, je možné zlepšit přilnavost speciálním adhezním sprejem pro 3D tisk např. 3DLAC nebo potřením podložky lepidlem Kores®.
Doporučujeme aktivovat chlazení výtisku od druhé vrstvy na maximální výkon.
PLA je zdravotně nezávadný a výpary při jeho tisku neohrožují zdraví i přes to nedoporučujeme zdržovat se s tiskárnou dlohodobě v jedné mistonsti.

Doporučená nastavení pro tisk

Teplota extruderu: nejlépe v rozsahu 175–200 °C, doporučujeme 180 °C.
Při tisku na dvouextruderové tiskárně je třeba netisknoucí extruder s PVA potřeba nastavit maximálně na 170 °C.
Teplota podložky: použití vyhřívané podložky není nutné, pokud je k dispozici, 50 °C a více.
Materiál PVA doporučujeme před tiskem vysušit např. ve speciální sušičce na fiamenty.

Kde nás najdete

ELEGANT STYLE s.r.o.
Pivovarská 30
756 61 Rožnov pod Radhoštěm

Otevírací doba

po–pá 10:00–17:00

Kontaktujte nás
po–pá 8:00–17:00
© ELEGANT STYLE s.r.o. 2022
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz